REGULAMIN ZABIEGU ELEKTROSTYMULACJI
- Centrum Logopedyczno-Terapeutyczne „Dogadać się” Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska z siedzibą przy ul. Potockiego 143, 96-313 Budy-Grzybek, NIP 9482008713 Regon 147357969 BDO 000643208, przeprowadza zabiegi elektrostymulacji w zakresie neurologopedii.
- Zabiegi odbywają się w siedzibie Organizatora: Budy-Grzybek, ul. Potockiego 143, domu pacjenta lub innym wskazanym miejscu.
- Elektrostymulacja to zabieg z zakresu elektroterapii, stosowany (m.in.) u osób, które przeszły zabieg operacyjny w obrębie jamy ustnej (w szczególności u dzieci po operacji rozszczepu podniebienia) oraz jako uzupełnienie leczenia logopedycznego, ortodontycznego lub neurologicznego. Zabieg jest bezbolesny, a w zależności od stanu wrażliwości skórnej, pacjent może odczuwać lekkie mrowienie czy ukłucie. Do elektrostymulacji wykorzystuje się sprzęt medyczny: aparat MULTITRONIC MT-3, ECOSTIM, VITAL STIM.
- Zabiegi są wykonywane zgodnie z obowiązującymi zasadami BHP, z zachowaniem właściwych środków ostrożności. Przed rozpoczęciem zabiegu niezbędne jest dostarczenie zaświadczenie od neurologa / ewentualnie lekarza prowadzącego np. onkologa, kardiologa o braku przeciwskazań do sesji.
- Logopeda/neurologopeda prowadzący zabieg może również zlecić wykonanie badania VFSS (wideofluoroskopowa ocena aktu połykania) i/lub FEES (fiberoskopowa ocena zaburzeń połykania).
- Wskazania do zabiegu elektrostymulacji: 1) wspomaganie terapii logopedycznej/neurologopedycznej w przypadku (m.in.): 1. obniżonego napięcia mięśniowego w obrębie aparatu artykulacyjnego 2. stanu po operacji rozszczepu warg i podniebienia, 3.opóźnionego rozwoju mowy 4.dyslalii obwodowej 5. mowy nosowej (rynolalia) 6.afazji (stan po udarze) 7. dyzartrii 8.dysfagia – problemy z połykaniem pokarmów 9. stanu po adenotomii (usunięciu migdała gardłowego) 2) uzupełnienie terapii logopedycznej.
- Przeciwskazaniem do zabiegu elektrostymulacji mogą być m.in.: 1. choroby neurologiczne (padaczka) 2. choroby kardiologiczne 3. aparaty ortodontyczne określonego typu 4. implanty słuchowe określonego typu 5.zakażenia bakteryjne oraz choroby/uszkodzenia skórne w miejscu aplikacji 6.nowotwory
- O przystąpieniu do zabiegów decyduje lekarz prowadzący Uczestnika (neurolog lub innej specjalizacji).
- Rodzic/opiekun zostaje poinformowany o:
- sposobie wykonywania zabiegu w gabinecie (możliwościach wykorzystania różnego sprzętu, możliwościach organizacji sesji, turnusu lub udziału w zajęciach z elektrostymulacją)
- postępowaniu przygotowującym do zabiegów
- postępowaniu po zabiegu (np. kinesiotaping, masaż)
- konieczności codziennych ćwiczeń zgodnie z zaleceniami (np. masaż)
- konieczności informowania o zmianie stanu zdrowia pacjenta i dostarczania stosownych dokumentów medycznych
- konieczności punktualnego przyjazdu w wyznaczonym terminie
- możliwości wystawienia zaświadczenia o udziale w sesji/turnusu/zajęciach neurologopedycznych (bezpłatne)
- możliwości wystawienia pisemnego opisu przebiegu sesji sesji/turnusu/zajęć neurologopedycznych (zgodnie z cennikiem)
10. Zabieg elektrostymulacji jest odpłatny, zgodnie z Cennikiem:
– w przypadku zajęć neurologopedycznych z elektrostymulacją opłata pobierana jest za cały miesiąc z góry, zgodnie z wystawioną na dany okres fakturą. W przypadku pojedynczych zajęć opłata dokonywana jest najpóźniej w dniu zajęć. Płatności dokonuje się przelewem lub gotówką
– w przypadku sesji elektrostymulacji obowiązuje wpłata zadatku (bezzwrotna wpłata) w ciągu 7 dni od dnia konsultacji/ustalenia terminu sesji dokonywana na podstawie wystawionej faktury, potwierdzająca rezerwację terminu sesji, II część opłaty następuje najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem sesji na podstawie wystawionej faktury. Dopuszcza się wprowadzenie ustaleń indywidualnych za zgodą obu stron.
– w przypadku realizacji turnusów z elektrostymulacją koszt zabiegów jest wliczony w cenę turnusu (po zadeklarowaniu rodzaju wykorzystywanego urządzenia i elektrod zgodnie z umową).
11. Uczestnicy, rodzice, opiekunowie zobowiązani są do poinformowania o nieobecności na zajęciach indywidualnych lub odwołania wizyty domowej, najpóźniej w dniu poprzedzającym planowane zajęcia, do godziny 18.00 (dotyczy zajęć realizowanych w godzinach 7.00 – 12.00) lub do godz. 8.00 w dniu zajęć (dotyczy zajęć realizowanych w godzinach 12.00 – 19.00). Odwołanie zajęć po wskazanym terminie, do dwóch godzin przed rozpoczęciem zajęć, skutkuje naliczeniem opłaty za zajęcia w wysokości 50 % wartości podstawowej. Brak odwołania zajęć w określonych wyżej terminach skutkuje naliczeniem opłaty za ww. zajęcia w pełnej wysokości (zgodnie z ustaloną kwotą).
12. W przypadku sesji elektrostymulacji uczestnicy, rodzice/opiekunowie zobowiązani są do poinformowania o nieobecności na zabiegu, najpóźniej w dniu poprzedzającym planowane spotkanie, do godziny 18.00. Zwrot kosztów zabiegów niewykorzystanych w sesji lub przeniesienie środków na następną sesję, następuje po okazaniu zaświadczenia lekarskiego od dnia wystawienia dokumentu lekarskiego. W przypadku braku odwołania zajęć – opłata nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji z zabiegów po rozpoczęciu sesji – opłata nie podlega zwrotowi. W przypadku odwołania sesji przez Zamawiającego najpóźniej w dniu poprzedzającym termin rozpoczęcia sesji, Zamawiający otrzymuje zwrot wpłaconej kwoty pomniejszony o wartość zadatku (zadatek nie podlega zwrotowi).
13. W przypadku odwołania sesji przez Organizatora przed jego rozpoczęciem następuje pełny zwrot kosztów. W przypadku przerwania sesji przez Organizatora, po jej rozpoczęciu, ze względów losowych, następuje zwrot kosztów za niewykorzystane zajęcia.
14. W przypadku zajęć indywidulanych zmiany w zakresie wybranych opcji, wprowadzane są na bieżąco, zgodnie z ustaleniami między stronami umowy na realizację usług logopedycznych.
15. W przypadku sesji, zmiany w zakresie wybranych opcji, wprowadzane są do 14 dni przed rozpoczęciem sesji.
16. Ustalenia dotyczące indywidualnych turnusów neurologopedycznych z elektrostymulacją regulowane są odrębnym dokumentem (umowa).
17. Udział osób trzecich podczas wykonywania zabiegu jest możliwy ze wskazania terapeuty lub na uzasadniony wniosek rodzica/opiekuna po wcześniejszym ustaleniu terminu (nie później niż 6 dni przed zabiegiem, w którym ma uczestniczyć osoba trzecia).
18. Udział rodzica/opiekuna podczas wykonywania zabiegu nie jest obowiązkowy, chyba że Strony ustalają inaczej.
19. Udział osób trzecich podczas zabiegu jest możliwy ze wskazania terapeuty lub na uzasadniony wniosek rodzica/opiekuna po wcześniejszym ustaleniu terminu tego (nie później niż 6 dni przed zabiegiem, w których ma uczestniczyć osoba trzecia).
19. Zabieg elektrostymulacji odbywa się w terminie ustalonym z terapeutą. W przypadku spóźnienia się Uczestnika, spotkanie nie będzie przedłużone.
20. Rodzice/opiekunowie Uczestników sesji masażu zobowiązani są do punktualnego odbioru po zakończeniu zabiegu osób będących pod ich opieką. W przypadku spóźnienia przekraczającego 15 minut w stosunku do godziny odbioru naliczona zostanie dodatkowa opłata w wysokości 50 % ceny zrealizowanego zabiegu.
21. Przed wykonaniem zabiegu Rodzic/opiekun zobowiązany jest udzielić pełnych odpowiedzi na pytania dotyczące osoby biorącej udział w sesji zabiegowej (odnośnie stanu zdrowia, przyjmowanych leków oraz przebytych zabiegów).
22. Rodzic/opiekun oświadcza, że informacja przekazana przez logopedę jest dla niego w pełni jasna i zrozumiała. W trakcie rozmowy z logopedą Rodzic/opiekun zawsze ma możliwość zadawania pytań dotyczących proponowanego postępowania terapeutycznego i organizacji zajęć.
23. Zgłoszenie dotyczące zabiegu elektrostymulacji jest jednoznaczne z zapoznaniem się z Regulaminem i akceptacją jego warunków.
24. Osoba biorąca udział w zabiegu elektrostymulacji wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zgodnie z klauzulą RODO
25. Organizator zastrzega możliwość zmiany niniejszego Regulaminu. Zmiana zostanie niezwłocznie podana do wiadomości klientów, poprzez ogłoszenie na stronie internetowej CLT „Dogadać się”.
Aktualizacja: 03.07.25