Regulamin indywidualnego turnusu logopedycznego/neurologopedycznego
- Centrum Logopedyczno-Terapeutyczne „Dogadać się” Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska realizuje logopedyczne/neurologopedyczne tzw. turnusy stacjonarne, gdzie nazwa „turnus stacjonarny” dotyczy codziennych indywidualnych spotkań terapeutycznych w określonym umową czasie i liczbie godzin. Centrum Logopedyczno- Terapeutyczne „Dogadać się” Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska nie jest placówką wpisaną na listę ośrodków realizujących turnusy rehabilitacyjne NFZ
- Zgłoszenie na turnus odbywa się telefonicznie, osobiście lub przez przesłanie na adres mailowy kczechowicz@gmail.com informacji o chęci udziału w zajęciach
- Indywidualne turnusy logopedyczne/neurologopedyczne organizowane są po przeprowadzeniu 2 konsultacji przedturnusowych (dotyczy osób nie uczestniczących regularnie w zajęciach, płatność zgodnie z cennikiem). Po zaakceptowaniu przedstawionej oferty rodzic/opiekun pacjent podpisuje umowę.
- Turnus stacjonarny odbywa się w siedzibie Organizatora (Budy-Grzybek, ul. Potockiego 143) lub w innym miejscu wskazanym przez Organizatora.
- Program i grafik terapii układany jest w zależności od potrzeb pacjenta. Wszystkie zajęcia prowadzone są indywidualnie.
- Oferta skierowana jest dla pacjenta z różnymi zaburzeniami m.in.:
- uszkodzeniami CUN
- niepełnosprawnością ruchową i intelektualną
- mózgowym porażeniem dziecięcym
- całościowymi zaburzeniami rozwoju (w tym z autyzmem, zespołem Aspergera)
- ADHD
- zespołami genetycznymi
- opóźnieniem psychoruchowym
- dysleksją
- trudnościami w czytaniu (bez diagnozy dysleksji)
- dyspraksją.
7. Rodzic/opiekun zobowiązany jest do udzielenia pełnej informacji o stanie zdrowia i przebiegu dotychczasowej terapii uczestnika, przedłożenia dokumentacji medycznej oraz wypełnienia dokumentacji / formularzy niezbędnych do organizacji zajęć.
8.Organizator zastrzega sobie prawo odmowy zakwalifikowania dziecka na turnus, gdy uzna, iż nie jest w stanie zapewnić mu właściwej formy terapii (po zapoznaniu się z dokumentacją i spotkaniu przed turnusowym. Konsultacje przedturnusowe są obowiązkowe dla osób nie uczestniczących do tej pory w terapii logopedycznej/neurologopedycznej na terenie CLT i są odpłatne, zgodnie z Cennikiem.
9. Czas trwania turnusu stacjonarnego wynosi minimum 5 dni (poniedziałek – piątek), dni świąteczne, weekendy są dniami wolnymi od zajęć. Za zgodą obu stron zajęcia mogą odbyć się w weekend lub dzień świąteczny.
10. Turnus jest wyceniany w zależności od rodzaju zajęć, ilości godzin i czasu trwania. (jednostka zajęć to 45 minut). W ciągu 7 dni od zakwalifikowania dziecka na turnus należy wpłacić zadatek (bezzwrotna kwota ustalana w zależności od wyceny turnusu). Pozostałą część należy wpłacić najpóźniej 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu, zgodnie z fakturą. Turnusy są opłacane bezpośrednio przez osobę zamawiającą (nie ma możliwości realizacji ze środków PEFRON, PCPR, inne). Istnieje możliwość wystawienia faktury np. na fundację z trzytygodniowym terminem płatności w przypadku płatności jednorazowej za całość turnusu (z zachowaniem 21 dni do rozpoczęcia turnusu).
11.Dane do przelewu:
CLT „DOGADAĆ SIĘ” KATARZYNA CZECHOWICZ-GOŁASZEWSKA
- POTOCKIEGO 143
96-313 BUDY-GRZYBEK
Pekao SA. 38 1240 3350 1111 0010 8460 1385
Wpłata I Tytułem: zadatek turnus logopedyczny stacjonarny, data turnusu, nazwisko i imię uczestnika
Wpłata II Tytułem: turnus logopedyczny stacjonarny, data turnusu, nazwisko i imię uczestnika
- W przypadku odwołania turnusu przez Zamawiającego
- w terminie co najmniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu, Zamawiający otrzymuje zwrot wpłaconej kwoty pomniejszony o wartość zadatku (zadatek nie podlega zwrotowi)
- w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu oraz w dniu rozpoczęcia turnusu Zamawiający pokrywa koszty 30 % ceny turnusu (zadatek plus pozostała kwota w sumie stanowiące 30 % ceny turnusu).
13.W przypadkach losowych i konieczności rezygnacji przez Uczestnika z turnusu podczas jego trwania, Zamawiający pokrywa koszty za wykorzystane zajęcia, koszty przygotowania turnusu (zadatek) oraz dodatkowo 30% opłaty za niewykorzystane zajęcia.
14.W przypadku odwołania turnusu przez Organizatora przed jego rozpoczęciem następuje pełny zwrot kosztów. W przypadku przerwania turnusu przez Organizatora ze względów losowych następuje zwrot kosztów za niewykorzystane zajęcia.
15.W szczególnych sytuacjach za zgodą obu Stron, z uwzględnieniem dostępności terminów, istnieje możliwość zmian w terminarzu i kontynuowania turnusu.
16.Opiekunowie zobowiązani są do punktualnego przyjazdu i odbierania uczestników turnusu. Spóźnienie na zajęcia nie skutkuje przedłużeniem zajęć.
17.Rodzice/opiekunowie Uczestników turnusu zobowiązani są do punktualnego odbioru po zakończeniu zajęć osób będących pod ich opieką. W przypadku spóźnienia przekraczającego 15 minut w stosunku do godziny odbioru naliczona zostanie dodatkowa opłata w wysokości 50 % ceny jednostki zajęć.
18.Podczas turnusu Uczestnik może korzystać z terapii (m.in.):
- terapii logopedycznej / neurologopedycznej
- masażu logopedycznego
- elektrostymulacji – VITAL STIM, MULTITRONIC MT3, ECO STIM
- kinesiotapingu
- PNF w logopedii
- C-EYE
- AAC (komunikacja wspomagająca i alternatywna)
- stymulacji funkcji pokarmowych
- zajęć polisensoycznych stymulujących zmysły
- zajęć z elementami Metody Knilla
- zajęć prowadzonych metodą werbo-tonalną
- jogi dla dzieci
- zajęć ruchowych z elementami logorytmiki
- zajęć z użyciem słuchawek For Brain
- zajęć z psem
- zajęć edukacyjnych
- zajęć wspomagających umiejętność czytania i pisania
- zajęć wspomagających koncentrację
- zajęć wspomagających wychowanie słuchowe
- W czasie trwania turnusu rodzic/opiekun na bieżąco jest informowany o przebiegu zajęć. W czasie trwania turnusu lub po jego zakończeniu, rodzic/opiekun może skorzystać z indywidualnej konsultacji dotyczącej przebiegu terapii, w umówionym terminie, zgodnie z ofertą. Ww. konsultacja jest wliczona w cenę turnusu. Dodatkowe konsultacje wykraczające poza ofertę turnusu, są płatne zgodnie z cennikiem.
- Po zakończonych zajęciach rodzic otrzymuje pisemną informację o przebiegu terapii oraz zalecenia poturnusowe.
- Udział rodzica/opiekuna podczas zajęć nie jest obowiązkowy, chyba że Strony ustalają inaczej.
- Udział osób trzecich podczas zajęć jest możliwy ze wskazania terapeuty lub na uzasadniony wniosek rodzica/opiekuna po wcześniejszym ustaleniu terminu tego (nie później niż 6 dni przed zajęciami, w których ma uczestniczyć osoba trzecia).
- Zleceniodawca zobowiązany jest do przekazania terapeutom informacji o stanie zdrowia osób uczestniczących z zajęciach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas prowadzonych zajęć i właściwej terapii.
- W czasie trwania zajęć istnieje ryzyko zabrudzenia odzieży materiałami plastycznymi (np. farbami, plasteliną) lub jedzeniem. W związku z powyższym zaleca się Uczestnikom przychodzenie na zajęcia w stroju nieformalnym, zapewniającym również swobodę ruchów.
- W czasie turnusu stacjonarnego CLT nie oferuje noclegów ani wyżywienia (w przypadku prowadzonego treningu jedzenia strony ustalają warunki przygotowywania posiłków i zakupu produktów).
- Osobom przywożącym i odbierającym uczestników zajęć udostępniony jest podjazd budynkiem.
- Zgłoszenie na turnus logopedyczny jest jednoznaczne z zapoznaniem się z Regulaminem i akceptacją jego warunków.
- Osoba biorąca udział w turnusie logopedycznym wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zgodnie z klauzulą RODO.
- Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany niniejszego Regulaminu. Zmiana zostanie niezwłocznie podana do wiadomości klientów, poprzez ogłoszenie na stronie internetowej CLT „Dogadać się”.
Aktualizacja: 24.01.24.